04:38 01 دسمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نخستین مرکز معلومات و ردیابی بیماران مشکوک به کوید-19 در ولایت بلخ و ولسوالی‌های این ولایت افتتاح شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام‌وطندار، نظام‌الدین جلیل، رئیس صحت عامه بلخ روز گذشته (شنبه، 20 ثور) گفت که این مرکز برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و ردیابی افراد مشکوک به این ویروس، همکاری لازم را با مردم در مرکز شهر و ولسوالی‌های این ولایت انجام خواهد داد.

 به گفته رئیس صحت بلخ، این مرکز برنامه‌های آموزشی را برای داکتران و بیمارداران نیز ارائه خواهد کرد تا بتواند از گسترش کرونا و مصاب شدن مریض‌داران به این بیماری جلوگیری کند.

ﺑﺸﻴﺮاﺣﻤﺪ ﺗﻮﺣﻴﺪی، ﻣﻌﺎﻭﻥ والی ﺑﻠﺦ ایجاد این مرکز را برای کنترل و پیش‌گیری از گسترش ویروس کرونا مهم می‌خواند و می‌گوید که تنها راه جلوگیری از گسترش این ویروس، عدم تجمع مردم در شهر و بازارهاست.

 مرکز معلومات و ردیابی بیماران کرونایی در بلخ در حالی ایجاد می‌گردد که تا کنون 324 تن به این بیماری مبتلا شده‌اند و شانزده تن دیگر جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

پیش‌تر وزارت مخابرات افغانستان از ساخت اپلیکشن تشخیص موقعیت افراد مبتلا به کرونا خبر داده بود. فهیم هاشمی، وزیر مخابرات گفته بود که این اپلیکیشن تعداد افراد مبتلا به کرونا و تراکم این ویروس در نقاط مختلف شهر را نشان خواهد داد.

از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، شمار مبتلایان به این ویروس از مرز چهار هزار تن گذشته و 115 تن درگذشته‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر