15:34 21 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
164
ما را در دنبال کنید

رهبر حزب کنگره ملی افغانستان گفته است که امریکا به جنایات خود در افغانستان پاسخگو باشد.

به گزارش اسپوتنیک، عبداللطیف پدرام، رهبر حزب کنگره ملی افغانستان در واکنش به اظهارنظر مایک پامپئو وزیر خارجه امریکا درباره کشته شدن شهروندان افغانستان توسط مرزبانان ایرانی، تصریح کرد که واشنگتن به جای پرداختن به این موضوع باید نسبت به جنایاتش در افغانستان پاسخگو باشد.


آقای پدرام در برگه فیسبوک خود نوشته است: "پامپئو قبل از پرداختن به ماجرای مرز افغانستان-ایران باید به جنایات امریکا در زندان ابوغریب و سایر جنایاتش در افغانستان جواب دهد."
وی همچنین با اشاره به رفتار آمریکا با مهاجرین مکزیک نیز گفت: جنایات آمریکا در مورد مهاجرین مکزیک شرم‌آور و ضدانسانی است.
یادآوری می کنیم، که در پی انتشار برخی اخبار در رسانه‌های افغانستان در خصوص وقوع حادثه برای شماری از شهروندان این کشور که با عبور از رودخانه مرزی قصد ورود غیر قانونی به خاک ایران را داشته‌اند، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز یکشنبه ۱۴ ثور ضمن ابراز همدردی با خانواده جانباختگان تصریح کرد: این حادثه در خاک افغانستان رخ داده و مرزبانی جمهوری اسلامی ایران وقوع هر اتفاقی در این ارتباط در خاک کشورمان را رد کرده است.
از سوی هم رئیس جمهور افغانستان در حکمی برای بررسی چگونگی شکنجه و غرق کردن مسافران افغان در مرز با ایران یک هیات با «صلاحیت» ده نفری تعیین کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر