05:36 29 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شماری از دکان‌داران در مندوی کابل می‌گویند که همه روزه چندین مرکز تجاری در مندوی و ده افغانان با پرداخت رشوه کارهای شان را به پیش می‌برند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، ده‌ها تن از دکان‌داران شهر کابل امروز دوشنبه (۲۲ ثور) در برابر مقام ولایت کابل دست به اعتراض زدند.

آنان شماری از مسؤولان ولایت کابل را به برخورد دوگانه متهم ساخته می‌گویند که آنها با گرفتن پول به فروشگاه‌ها اجازه فعالیت می‌دهند.

تصاویری که به طلوع نیوز رسیده‌اند نشان می‌دهند که با وجود ممنوعیت کاروبارهای گونه گون، بسیاری از فروشگاه‌ها در مندوی کابل، صبح‌هنگام باز می‌شوند و به کاروبار شان به‌گونه عادی ادامه می‌دهند.

میرویس، یکی از این دکانداران معترض گفته است: "قانون باید بر همگان یکسان تطبیق شود؛ رشوه و رشوه خواری نباشد".

شماری از دکان‌داران در مندوی کابل می‌گویند که همه روزه چندین مرکز بازرگانی در مندوی و ده افغانان با پرداخت رشوه کارهای شان را به پیش می‌برند. 

ایمل، یکی‌از این دکانداران گفت: "چندین مارکیت به‌گونه غیرقانونی و در بدل پول فعالیت دارند. از اینان ممکن پول گزافی می‌خواهند که پرداخته نمی‌توانند واز همین رو اجازه فعالیت برای شان نمی‌دهند".

محمد سرور، دکاندار یگر نیز افزود: "دکانداران پیش دروازه ولایت تجمع کردند. از آنجا ما را به دارالامان فرستادند تا با ولی صاحب آنجا ببینیم. به مشکل خود را آنجا رساندیم تا ساعت چهار با والی صاحب وقت ملاقات بگیریم".

از نخستین روزی که محدودیت‌ها در شهر کابل وضع شد، شماری از نیروهای امنیتی در بخش‌های گونه‌گون متهم به اخاذی شدند.

اکنون دیده می‌شود که با افزایش تلاش‌های کسبه کاران برای بازگشایی دکان‌های شان این اتهام‌ها و مشکلات بیشتر شده‌اند.

این در حالیست که نامزد وزیر امور داخله روز یک شنبه در نشست مجلس سنا گفت که یک هزار و دوصد پولیس به اتهام فساد به لوی سارنوالی معرفی شده‌اند.

مرتبط:

پارلمان افغانستان به دلیل شیوع کرونا به قرنطینه رفت
جلسه کابینه: رژیم قرنطینه تا اخیر رمضان تمدید و پروازهای داخلی توقف یابند
کاهش محدودیت های قرنطینه در برخی کشورها
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر