05:20 20 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
102
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است که نه تنها چنان واقعه ای رخ نداده و مواجهه ای از هیچ نوع میان نیروهای جمهوری اسلامی ایران با اتباع افغان رخ نداده است.

به گزارش اسپوتنک، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در گفتگویی تفصیلی به برخی پرسشها، در مورد غرق شدن تعدادی از اتباع افغانستان در رودخانه هریرود پاسخ گفت. و نیز با خانواده این افراد ابراز غم شریکی نمودند.


سخنگوی وزارت خارجه ایران، می‌گوید که بررسی سریع و دقیق حادثه در دستورکار نهادهای ذیربط قرار گرفت.بر اساس گزارشهای تایید شده که از مرزبانی جمهوری اسلامی ایران دریافت شده است در تاریخ مورد نظر و در محدوده ادعایی نه تنها چنان واقعه ای رخ نداده و مواجهه ای از هیچ نوع میان نیروهای جمهوری اسلامی ایران با اتباع افغان رخ نداده- چه رسد به ادعاهای ناظر بر انتقال افراد به اردوگاه یا رفتارهای دور از شان انسانی- بلکه در آن زمان به دلیل شرایط خاص جوی در منطقه حتی هیچگونه ورود اتباع افغان به خاک جمهوری اسلامی ایران ثبت نشده است.
یادآوری می‌کنیم که چندی پیش شماری از شهروندان کشور که به‌گونه‌ی قاچاقی از دهانه ذوالفقار ولایت هرات به کشور ایران سفر کرده بودند، ادعا کردند که مرزبانان ایرانی افزون بر شلیک، آنها را مجبور ساخته که خود را به رودخانه هریرود پرتاب کنند. به گفته‌ی آنان، از مجموع 57 نفر، بیش از بیست نفر در آب غرق و یا ناپدید شده‌اند.

مرتبط:

رایزنی اتمر با ظریف درباره حادثه غرق شدن افغان‌ها در مرز ایران
واکنش پدرام به گفته‌های مایک پمپئو به ماجرای مرز افغانستان-ایران
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر