افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

عالمان دین، با نکوهش حملات ترورستی می گویند که این حمله‌ها از سوی هراس‌افگنان برای عملی کردنی اجنداهای خارجیان انجام می‌گیرد.

به گزارش اسپوتنیگ به نقل از رسانه ها، تعدادی از عالمان دین در افغانستان، حمله‌های ترورستی روز‌ گذشته در کابل و ننگرهار را که جان ۵۶ تن را گرفتند و نزدیک به ۱۲۰ تن را زخمی کردند، به هیچ وجه توجیه‌پذیر نمی‌دانند و می‌گویند که این حمله‌ها خلاف آموزه‌های دین اسلام استند.

این عالما از مخالفان مسلح دولت می‌خواهند که ازکشتار مردم دست برداند.

مولوی محمد مجاهد، عضو رهبری حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان گفت: «متاسفانه امروز شرارت پیشگان تاریخ جنایات را مرتکب شده‌است و می‌شوند که اطفال را در زایشگاها قتل می‌کنند».

عبدلوحید وحید، عضو دیگر این حزب نیز افزود: «قابل قبول در هیچ صورت نیست چرا این جنگ جنگ ما نیست به این جنگ دادن نام‌های مقدس گناه استم».

این عالمان دین می‌گویند که کشتار زنان و کودکان اعمال نا بخشودنی استند.

مولوی عبدالمین، یکی از امامان مسجد در شهر کابل اظهار داشت: «جنگی که اطفال مسلمین را بدون گناه و بدون صبغه شرعی می‌کشند هیچ صبغه شرعی ندارد».

نجیب الله عمری، رییس حج اوقاف کابل نیز بیان داشت: «حملات دیروز که صورت گرفت آن‌هم بالای زنان و کودکان و یا هم واقعه ننگرهار که در مراسم دینی انفجار بود هیچ نوع توجه دینی ندارد».

 این عالمان دین از مخالفان مسلح دولت می‌خواهند که از کشتار مردم دست بکشند.

"عطاالله فیضانی، عضو شورای ولایتی کابل گفت: «جنگ بیگانه‌ها است و مسلمانان را درمیان خود به جنگ می‌اندازند وفایده اش را دیگران به دست میاورد».

گفتنی است که در حمله روز گذشته بر یک شفاخانه در کابل بیشتر بیش ترین قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می دادند.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر