افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

مسئولان در وزارت مالیه می‌گویند که بانک توسعه آسیایی ۴۰ میلیون دالر کمک بلاعوض را برای مبارزه با ویروس کرونا به دولت افغانستان اختصاص داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، شمروز مسجدی، سخنگوی وزارت مالیه افغانستان گفته است که این کمک برای ساخت ۱۵ شفاخانه و مرکز صحی مجهز با بخش‌های تجرید و مراقبت ویژه و اضافه کردن بیش از ۱۱۰۰ بستر در نظر گرفته شده است.
او افزود که برای بازسازی پنج مرکز صحی موجود کمک خواهد کرد که شفاخانه‌ها و مرکزهای صحی دارای، بخش‌های اختصاصی برای مریضان زن از جمله زنان باردار خواهد بود.


به گفته سخنگوی وزارت مالیه، این کمک در تهیه و تدارک داروها و تجهیزات طبی عاجل مورد نیاز، ارتقای ظرفیت و انعطاف‌پذیری سیستم ملی صحی افغانستان برای پاسخگویی به حالات اضطراری صحی از جمله شیوع ویروس کرونا، نیز کمک خواهد کرد.
پیش از این نیز برخی از کشورها و نهادهای بین‌المللی میلیون‌ها دالر را برای مبارزه با بیماری کرونا به دولت افغانستان اختصاص داده بود.
 بر اساس گزارش وزارت صحت عامه تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در افغانستان به کرونا مبتلا شده و حدود ۱۳۰ تن این بیماران تا کنون جان باخته اند.

 

مرتبط:

دومین کشتی حامل گندم کمکی هند برای افغانستان به بندر چابهار رسید
ابتلای ۱۶۳۹ نفر به کرونا ویروس در یک شبانه روز در ترکیه
واکنش مدیر کل سازمان جهانی صحت به حمله بر شفاخانه در کابل
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر