20:48 24 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امشب از شفاخانه ملی صد بستر دشت برچی که دیروز مورد حمله تروریستی قرار گرفت و در آن شماری از زنان و کودکان شهید و زخمی گردیدند، دیدن بعمل آورد.

به گزارش اسپوتنیک، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌یی نوشته است که رئیس جمهور از مجروحین و نوزادان بی سرپرست ناشی از حمله تروریستی دیروز که در شفاخانه اطفال اتاترک نگهداری و تحت مراقبت قرار دارند، عیادت نمود.

رئیس جمهور که از سوی داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی و داکتر فضل محمود فضلی رئیس عمومی اداره امور همراهی می گردید، طی صحبتی یکبار دیگر مراتب تسلیت و غمشریکی خود را با خانواده های شهدا ابراز کرده، گفت: مابالای كودكان برای آينده كشور سرمايه گذاری می كنيم، اما تروريستان كودكان و خواهران ما را هدف قرار می دهند و شفاخانه های را که ما می سازیم، ویران می کنند.

وی افزود که ما به نیروهای امنیتی و دفاعی هدایت دادیم که از حالت دفاعی به حالت تعرضی قرار گیرند.

رئیس جمهور غنی گفت که اين رفتار تروريستان برخلاف دستورات دین مقدس اسلام است و نشان دهنده وحشت، جنایت، طغيان و گمراهی آنان بوده و نابخشودنی می باشد.

رئیس جمهور کشور عاملین این جنایت و حمله تروریستی بالای مراسم جنازه در ولایت ننگرهار را دشمنان بشریت خواند و تصریح کرد: زمانی که به گونه هدفمند بالای یک بخشی از جامعه حمله صورت می گیرد، در حقیقت این حمله بالای من و تمام مردم افغانستان است و در آن صورت من یک هزاره و شيعه هستم.

وی با تاکید بر اینکه شفاخانه صد بستر دشت برچی سمبول اراده، مقاومت و تعهد ما می باشد، گفت که واحد عملياتی ترميم شفاخانه صد بستر دشت برچی را به صورت فوری آغاز خواهد كرد و تشكيل شفاخانه مطابق ستندرد صد بستر تنظيم می شود.

رئیس جمهور گفت: تمام داكتران و كارمندانی كه در روز حادثه قهرمانی كرده اند، مورد تشويق معنوی و مادی قرار خواهند گرفت و مشکلات شان حل می گردد و برای تمام خانواده های شهدا و زخمی ها كمك عاجل صورت می گيرد.

رئیس جمهور غنی در اخیر سخنانش از نیروهای امنیتی و دفاعی که در حمله تروریستی دیروز از تلفات بیشتر جلوگیری کردند، تمجید کرد و یکبار دیگر بخاطر وقوع این رویداد المناک به تمام مردم افغانستان تسليت عرض نموده، گفت که ما ملت واحد هستيم، تروريستان نمی توانند ما را تقسيم و متفرق سازند.

مرتبط:

جزئیات تازه از حمله بر شفاخانه صد بستر دشت برچی
داعش مسئولیت حمله بر شفاخانه "برچی" کابل را بر عهده گرفت
سازمان ملل حمله بر شفاخانه "برچی" کابل را محکوم کرد
واکنش خواننده نامدار هندی به حمله تروریستی به"شفاخانه "برچی" کابل
واکنش مدیر کل سازمان جهانی صحت به حمله بر شفاخانه در کابل
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر