22:05 06 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه ایران دقایقی پیش تیلیفونی با رئیس جمهور و رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت‌وگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، به دنبال اعلام توافق سیاسی در افغانستان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دقایقی پیش تیلیفونی با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت‌وگو و از پیشرفت حاصل شده در روند مصالحه ملی صورت گرفته در افغانستان استقبال کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این گفت‌وگو همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران  را برای پشتیبانی از استمرار همسویی همه گروه‌های افغانستان اعلام کرد.

یادآوری می کنیم، که پس از سه ماه کشمکش سیاسی بین اشرف غنی و عبدالله عبدالله بر سر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، این دو امروز یک‌شنبه یک توافق سیاسی امضا کردند. 

براساس این توافقنامه، عبدالله عبدالله، ریاست شورای عالی مصالحه‌ ملی را به عهده می‌گیرد و اعضای تیمش در کابینه مشارکت خواهند داشت.

در پی بروز اختلاف سیاسی بین غنی و عبدالله پس از انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان، وزیر امور خارجه ایران رایزنی هایی را با مقام های افغانستانی و همچنین برخی همتایان خود صورت داد. علاوه بر این محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر خارجه در امور افغانستان سفری به کابل داشت و با مقامات و شخصیت های موثر افغانستان دیدار و به گفت و گو پرداخت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر