23:17 21 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور غنی می‌گوید که طالبان با قوای بین‌المللی پیمان بستند، اما مردم و قوای امنیتی و دفاعی کشور خود را مورد حمله قرار می‌دهند که این عمل‌شان توجیه ناپذیر است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رسانه‌ای ارگ، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور روز دوشنبه (29 ثور) در مقر وزارت امور داخله با هیات رهبری و منسوبین قطعات خاص پولیس ملی، دیدار کرد.

وی در این دیدار گفت:" امروز در حالتی قرار داریم که اکثریت علمای افغانستان و جهان اسلام، جنگ تحمیلی فعلی را جایز نمی‌دانند و طالبان با قوای بین‌المللی پیمان بستند، اما مردم و قوای امنیتی و دفاعی کشور خود را مورد حمله قرار دادند که این عمل شان توجیه ناپذیر است".

رئیس جمهور علت قرار گرفتن نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از حالت دفاعی فعال به حالت تعرضی را، رویدادهای اخیر تروریستی در کابل، پکتیا، ننگرهار و فاریاب دانست و افزود که این حملات عدول از شیوۀ صلح، ارزش های اسلامی و بشری است و ضرورت واضح بود که آرام نشینیم، زیرا خاموش نشستن در برابر کسانی که کودکان بی گناه ما را هدف قرار میدهند، گناه است.

محمداشرف غنی افزود:" قوای امنیتی و دفاعی تاج سر ماست و هیچگونه معامله‌ای بالای آنان صورت نمی‌گیرد".

وی خاطر نشان کرد که حفظ نیروهای امنیتی و دفاعی وظیفه تمام سیاسیون و مردم است، ملت در کنار شما ایستاده‌اند، زیرا شما رضاکار هستید.

وی با بیان اینکه به پیشنهادات وزارت امور داخله بخاطر تمویل و تجهیز بیشتر پولیس ملی توجه می‌شود، گفت که دسپلین، شیوۀ کار و طبقه بندی خطرات از سوی شما، امکان موفقیت تانرا بیشتر می‌سازد. وی افزود که پولیس حمایت می خواهد و اصلاحات بیشتر رونما خواهد شد تا پولیس ملی ما مورد افتخار بیشتر گردد.

سرقوماندان اعلی قوای مسلح تاکید کرد که بالای پولیس ملی به ویژه قطعات خاص سرمایه گذاری بیشتر م‌ شود، زیرا ما مشترکاً به مردم، خاک و ارزش‌های اسلامی و انسانی تعهد داریم و در این همه موارد حمایت مطلق من با شماست.

رئیس جمهور گفت که پیام من واضح است، ما از کسی نمی‌هراسیم. ما صلح را بخاطری میخواهیم که خون ریزی، بحران و ناامنی در کشور به گونۀ بنیادی خاتمه یابد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر