12:36 07 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه ترکیه امروز با عبدالله عبدالله٬ رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان و محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه کشور تلفنی گفت‌وگو کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله، رییس شورای مصالحه ملی، ناوقت روز گذشته(سه‌شنبه،30ثور) گفته که مولود چاووش اغلو، وزیر امورخارجه‌ی جمهوری ترکیه در یک تماس تلفنی با او از امضای توافق‌نامه‌ی سیاسی استقبال کرده است. در این تماس تلفنی همچنان تاکید صورت گرفته که صلح در افغانستان بدون همکاری و اجماع منطقه‌ای و بین‌المللی به دست نخواهد آمد.

در عین حال وزارت امور خارجه کشور اعلام کرده که محمدحنیف اتمر، سرپرست این وزارت ناوقت روز گذشته طی یک تماس تلفنی با مولود چاوش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه صحبت کرده است.

در این تماس آقای اتمر با ابراز تشکری از روند صلح از طریق ابتکارات پروسه استانبول-قلب آسیا، به همتای خود پیرامون آخرین تحولات صلح همچون تلاش ها در زمینه چگونگی ایجاد تفاهم و اجماع منطقه‌یی، برقراری آتش بس بشردوستانه، آغاز عاجل مذاکرات بین الافغانی و تبادله زندانیان میان دولت افغانستان و طالبان معلومات داده است.

از سویی هم وزیر خارجه ترکیه با ابراز خرسندی از توافق سیاسی اخیر در افغانستان، در مورد تعهد کشورش به منظور تقویت روابط دو جانبه و حمایت از دولت، قوای مسلح و روند صلح افغانستان به آقای اتمر اطمینان داده و افزوده که دولت ترکیه به زودی کمک‌های صحی به هدف مبارزه با کرونا را به افغانستان ارسال خواهد نمود.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر