11:54 24 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

وزیر صحت عامه افغانستان در رابطه به سودجویی شماری از مراکز صحی خصوصی مبنی بر آزمایش ویروس کرونا از مردم واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه کشور گفت که در بخش صحت در سکتور خصوصی، شماری از مراکز صحی خصوصی هستند که همکاری و احساس شان قابل قدر است، اما یک تعدادی از مراکز صحی خصوصی هیچ وجدان ندارند.

او گفت: «در بخش صحت در سکتور خصوصی، شماری از مراکز صحی هستند که واقعاً وجدان، کار و همکاری شان قابل قدر است، اما یک تعدادی بی وجدان هم در میان شان وجود دارد».

وزیر صحت عامه می‌گوید که از هر نوع طرح و پیشنهاد مراکز صحی خصوصی در راستای بهبود کیفیت خدمات برای مردم باشد حمایت می‌کنیم.

او گفت: «هر نوع طرح و پیشنهاد که برای بهبود بیاورند ما در خدمت شان هستیم اما وقتی می‌گویند که در اختیار ما کیت تشخیص کرونا قرار بدهید و ما از بیمار هم فی تشخص 100 دالر می‌گیریم برای ما غیر قابل قبول است».

وی در ادامه گفت که اجازه کار برای همچو مراکز ظلم است.

از سوی هم وزیر صحت عامه کشور از بی اعتنایی مردم در برابر ویروس کرونا ابراز نگرانی نموده گفت که اگر مردم اصول قرنطین را رعایت نکنند در هفته‌های آینده در کشور یک فاجعه انسانی رخ خواهد داد.
وی از مردم خواست که فاصله گیری اجتماعی، رعایت حفظ الصحه و استفاده از ماسک را جدا رعایت کنند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 8676 تن رسیده است که از این میان شمار مجموعی جان باختگان این بیماری به 193 نفر رسیده و در عین حال 938 نفر دیگر صحت‌یافت شده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر