15:09 27 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شورای امنیت ملی از کشته شدن 146غیرنظامی در ماه رمضان در حملات طالبان خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک، آمارهای  شورای امنیت ملی نشان می‌دهند که در چهار هفته ماه مبارک رمضان، در کم و بیش بیست ولایت کشور،  145 غیرنظامی در حمله‌های طالبان جان باختند و 430 تن دیگر زخم برداشته‌اند.

بربنیاد یافته‌های شورای امنیت ملی حمله‌های طالبان در ماه رمضان رو به افزایش بوده‌اند. 

عبدالصبور قانع، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله می‌گوید که، ادامه خشونت‌ها از سوی طالبان دیگر پذیرفتنی نیست: «مبارزه قاطع، عملیات قاطع علیه طالبانی که دست به خشونت زدند و خشونت را انتخاب کردند و ادامه می‌دهند ادامه دارند.»

سیداکبر آغا، عضو پیشین گروه طالبان اما تاکید دارد که تنها راه کاهش خشونت، آغاز گفت‌وگوهای صلح است. 

او در این باره می‌افزاید: «یگاه راه حل این است که گفت‌وگوهای میان افغانان آغاز شود و بعدا آتش‌بس شود تا مشکلات افغانستان حل شود.»

این در حالی‌است که هم‌اکنون نبردها در ولایت‌های‌هلمند، بدخشان، تخار، کندز، فاریاب، بلخ، پکتیا، ننگرها، پکتیکا، بغلان، هرات، میدان وردک، بادغیس،کاپیسا، سمنگان و کندهار ادامه دارند.

ثناالله روحانی، سخن‌گوی والی بدخشان گفت: «در تازه‌ترین حمله متاسفانه دو سرباز ارتش جان باخته و شش نفر زخمی شده‌است.»

همزمان با این وزارت دفاع امریکا گفته‌است که پاکستان با پناه دادن به شبکه حقانی و دیگر گروه‌های هراس‌افگن در تلاش سوق دادن گفت‌وگوهای صلح افغانستان به سود خود است.

نبرد میان نیروهای دولتی و طالبان در حالی بالا گرفته‌است که حکومت افغانستان در پی حمله‌های مرگبار کابل، ننگرهار و لغمان دستور عملیات‌های تهاجمی را به نظامیان داد. اما اکنون واشنگتن می‌کوشد تا دو طرف را قناعت دهد تا خشونت‌ها را کاهش دهند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر