12:19 08 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

شورای امنیت ملی می‌گوید که باوجود چند مورد تخطی توسط طالبان، آتش‌بس دولت با این گروه هنوز ادامه دارد.

آتش‌بس دولت با این گروه هنوز ادامه دارد.

به گزارش اسپوتنیک، طالبان و دولت افغانستان به مناسب فرارسیدن عید فطر 3 روز آتش‌بس اعلام کردند و پس از انتشار گزارش‌ها مبنی بر ادامه آتش‌بس بطور غیررسمی دولت افغانستان نیز تداوم آتش‌بس را تایید کرد.

«جاوید فیصل» سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در توئیتی نوشت: آتش‌بس که در عید فطر آغاز شد باوجود گزارش‌ها درباره رویدادهای پراکنده همچنان ادامه دارد.

وی افزود: آتش‌بس یک اقدام عملیاتی پیچیده است که برای جلوگیری از بروز حوادث نیازمند هماهنگی قابل توجه و مداوم دارد.

سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان همچنین تصریح کرد که تلاش‌ها در این باره ادامه خواهد یافت.

فیصل در حالی از ادامه آتش‌بس می‌گوید که طالبان تاکنون نسبت به درخواست دولت برای تمدید آتش‌بس خاموش بوده و اگرچه پس از پایان آتش‌بس سه روزه درگیری‌هایی در برخی مناطق گزارش شده اما سطح خشونت‌ها کاهش یافته است.

چهارشنبه هفته گذشته نیز طالبان دولت افغانستان را به انجام یک حمله هوایی در ولایت «زابل» متهم کرد و افزود این حمله در حالی رخ داد که طالبان هیچ حمله‌ای در آن منطقه انجام نداده بود.

دولت افغانستان همچنین روند آزادی زندانیان طالبان را تسریع کرده و در هفته گذشته با آزادی یکهزار نفر از زندانیان طالبان مجموع اعضای آزاد شده این گروه را به 2 هزار نفر افزایش داد و طالبان نیز ضمن استقبال از این اقدام تاکید کرد که بزودی شمار قابل توجهی از زندانیان دولتی را آزاد خواهد کرد اما اظهارنظری در رابطه با تمدید آتش‌بس نکرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر