20:39 24 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سربازان نیروهای ویژه استرالیا به طور رسمی به ارتکاب جنایات جنگی در حین خدمت در افغانستان متهم شدند. این سربازان در سال 2012 میلادی یک غیرنظامی افغان را کشته بودند.

سایت فاماگوستان گازته در مطلبی در مورد اتهامات بر نظامیان استرالیایی در افغانستان نوشته که اخیراً خبرگزاری نیوکورپز استرالیا گزارش داده است که چندین سرباز از سوی بازرس کل نیروهای دفاعی استرالیا (IGADF) حکمی دریافت کرده‌اند که آنها را متهم به نقض قوانین جنگی در افغانستان می‌کند.

این موضوع پس از یک تحقیق چهارساله به میان می‎آید که نیروهای ویژه استرالیایی متهم به کشتار غیرقانونی در افغانستان شده بودند.

گزارش نهایی توصیه‌هایی را درمورد اینکه چه اقدامی باید علیه متهمان انجام شود از جمله اقدامات کیفری احتمالی و همچنین توصیه‌هایی درباره فرهنگ نیروهای ویژه ارائه شده است.

پولیس فدرال استرالیا بررسی‌های جداگانه‌ای را در مورد جنایات جنگی مرتكب شده توسط دو نیروی ویژه انجام می‌دهد که یكی از آنها فقط به عنوان "نیروی مرتبه سی" شناخته می‌شود و دیگری دریافت کننده جایزه ویکتوریا کراس به نام بن رابرتز اسمیت می‌باشد.

خبرگزاری ای‌بی‌سی استرالیا روز چهارشنبه افشا کرد که نیروی رتبه سی به جرم قتل یک غیرنظامی معلول ذهنی به نام ضیاالدین در سال 2012 تحت تحقیقات قرار داده و مشخص شده که او را به قتل رسانده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر