17:50 05 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

احمد جواد عثمانی میگوید که در شرایط بحران کرونا، ضعف رهبری، مدیریت و کیفیت خصوصا از شفاخانه‌های دولتی بیشتر رونما گردیده است و خانواده‌هایی که اعضای فامیل‌شان با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کنند، از وضعیت نابسامان به‌ویژه در شفاخانه‌ها به ستوه آمده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، داکتر احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه امروز (پنج‌شنبه، ۱۵ جوزا) کارش را در این وزارت آغاز کرد.
او در مراسم شروع به کارش گفت که در شرایط بحران کرونا، ضعف رهبری، مدیریت و کیفیت خصوصا از شفاخانه‌های دولتی بیشتر رونما گردیده است و خانواده‌هایی که اعضای فامیل‌شان با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کنند، از وضعیت نابسامان به‌ویژه در شفاخانه‌ها به ستوه آمده‌اند.


عثمانی افزود که خطوط کاری وزارت صحت عامه در سه بخش از جمله مبارزه با کرونا، اصلاحات در نظام شفاخانه‌ها و اصلاحات در عرضه خدمات صحی ترسیم شده است و تلاش خواهند کرد که این اصلاحات را عملی کنند.
سرپرست وزارت صحت همچنین بیان کرد که در بخش اصلاحات در نظام شفاخانه‌ها نیز گام‌های اساسی برداشته خواهد شد تا مردم شاهد بهبود کیفیت در عرضه خدمات شفاخانه‌ها باشد.
به گفته‌ او، عرضه خدمات صحی نیز از نظر ساختاری، کمیت و کیفیت، مدیریت قرارداد و نظارت و ارزیابی به بازنگری و تجدید نظر ضرورت دارد.

مرتبط:

سخنان معین وزارت صحت عامه درمورد داروی حکیم الکوزی
ایران یازده تن تجهیزات طبی به وزارت صحت عامه افغانستان کمک کرد
سفارت روسیه در کابل: 5 هزار تست تشخیص کرونا به وزارت صحت تسلیم داده شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر