21:42 25 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پس از آنکه منابع گفته بودند که چگونگی اعطای رتبه مارشالی به عبدالرشید دوستم، با اختلافات‌های میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله روبه‌رو است، سخنگوی ریاست جمهوری این داعاها را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان امروز پنجشنبه، (11جون) در نشست خبری در گفتگو با خبرنگاران گفته است که که حکومت به تطبیق هر آنچه در توافقنامه سیاسی وجود دارد، متعهد است. وی گفت: "مساله مارشالی بخشی از آن موافقتنامه است. در حال حاضر کدام مشکل جدی وجود ندارد."


از سویی هم آقای صدیقی می‌گوید که کابینه میان اشرف غنی و عبدالله به گونۀ 50–50 تقسیم شده؛ اما والیان را بر اساس یک توافق دیگر دو جانب معرفی می‌کنند.
در عین حال سخنگوی ریاست جمهوری گفت که رییس جمهور 11 تن را به عنوان نامزدوزیر معرفی کرده و کار جدی برای تکمیل کابینه جریان دارد: "قرار است که حکومت افغانستان به زودی بعد از تکمیل‌شدن لیست کابینه، برای اخذ رای اعتماد به ولسی جرگه معرفی کند".
پیش از این طلوع نیوز، در خبری گفته بود که درج واژه های «مارشال افتخاری» یا «مارشال اعزازی» در فرمانی که قرار است به زودی از سوی رئیس جمهور غنی برای اعطای این رتبه بلند نظامی به عبدالرشید دوستم، بدهد، با مخالفت عبدالله عبدالله و عبدالرشید دوستم روبه‌رو شده است.
در بند نخست، بخش پنجم توافق‌نامه سیاسی میان غنی و عبدالله به اعطای رتبه جنرالی به عبدالرشید دوستم، تاکید شده است. بر بنیاد این توافق‌نامه آقای دوستم با بدست آوردن رتبه مارشالی عضویت شورای عالی دولت و عضویت شورای امنیت ملی را نیز خواهد داشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر