12:10 29 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

نامزد وزیر امور داخله گفت که شبکه های جرمی کشور از سوی برخی از سیاسیون و زورمندان محلی پشتیبانی می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، مسعود اندرابی، نامزد وزیر امور داخله می گوید که این وزارت در تلاش است که پشتوانه‌های سیاسی و اقتصادی شبکه‌های جرمی را در کشور پس از مستند سازی، بازداشت کند.

این در حالی است که افراد مسلح غیر مسئول شب گذشته دو پولیس را در منطقه کمپنی از مربوطات حوزه پنجم امنیتی کابل کشتند، و یک پولیس دیگر را زخمی کردند.

او افزود که این رویداد پس از آن رخ داد که پولیس گروهی از مجرمان را در این بخش بازداشت کرد: " فعالیت‌های پولیس بالای شبکه‌های جرمی در کابل اضافه شده. ساحه برای آن‌ها تنگ شده و این‌ها دست به یک سلسله تحرکات در حومه شهر زدند که مطمین استم با قاطعیت پولیس روبه‌رو شده‌اند".

وزارت امور داخله پس از این رویداد امر حوزه، مدیر جنایی و فرمانده تولی حوزه پنجم امنیتی را برکنار کرده است.

اندرابی گفت: "اطمینانی که به شهروندان کابل می‌دهیم این است که ما حین مستند سازی این روابط نه تنها به گرفتای آنان اقدام می‌کنیم بلکه آنان را بازداشت می‌کنیم".

این در حالی است که خانواده‌یی در چهار قلعه کابل ادعا می‌کند که پسر شان را یکی از زورمندان محلی در این بخش کابل زخمی کرده‌است و نیروهای امنیتی نیز برای بازداشت عاملان این رویداد کاری نکرده اند.

اما وزارت امور داخله می‌گوید که با برنامه‌های تازه این وزارت برای کاهش جرم‌های جنایی در کشور سطح این جرم‌ها کاهش یافته‌اند و مردم باید با نیروهای امنیتی همکار باشند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر