09:44 11 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ارگ‌ ریاست جمهوری در نشستی که به ریاست رئیس ‌جمهور ‌غنی دایر شد حل مشکلات مهاجرین افغان در ایران را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رسانه‌ای ارگ ریاست جمهوری، در نشستی که اخیرا با اشتراک معاونان رئیس جمهور و حمدالله محب؛ مشاور امنیت ملی برگزار شد، در خصوص زندگی مهاجرین افغان در ایران و تقویت و مسلکی‌سازی هرچه بیشتر قوای سرحدی کشور، بحث صورت گرفته‌‌است.

در خبرنامه ارگ ریاست‌ جمهوری آمده‌است که در این نشست، گزارش وزارت‌های امور خارجه و مهاجرین و عودت‌کنندگان در خصوص حمله بر موتر مسافرین افغان در شهر یزد ایران که باعث کشته‌شدن چند تن از پناهجویان شد، نیز ارائه شده‌است.

ارگ ریاست‌ جمهوری همچنان گفته‌است که در نشست فیصله شد تا به زودترین فرصت، هیاتی به منظور حل همه‌جانبه مشکلات مهاجرین به ایران فرستاده شود.

همچنین در پایان این نشست تاکید شده‌است که نیروهای سرحدی افغانستان در تمام سرحدات به منظور جلوگیری از قاچاق، وظایف‌شان را به گونه درست‌ انجام دهند.

اخیرا غرق‌شدن ده‌ها کارجوی افغان در مرز ایران و همچنین جان‌باختن سه پناهجو در پی آتش‌گرفتن موتر حامل شان با شلیک نیروهای ایرانی، منجر به بروز تنش میان افغانستان و ایران شده‌است.

این دو رویداد اخیر، همچنین اعتراضاتی را نیز در پی داشته و طی روزهای گذشته شماری از شهروندان کشور در برخی ولایات علیه دولت ایران دست به اعتراض زدند.

همچنین در شماری از کشورهای خارجی از جمله بریتانیا و امریکا هم مهاجرین افغان در برابر نمایندگی‌های دولت ایران اعتراض کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر