20:34 24 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید که ۴۲ بیمار ویروس کرونا در یک شبانه روز گذشته جان باخته و یک هزار و ۵۰۲ تن دیگر بهبود یافته‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، وزارت صحت عامه افغانستان امروز (پنج‌‎شنبه ۲۹ جوزا) از ثبت ۶۵۸ رویداد مثبت تازه ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در سراسر کشور، خبر داد.

بربنیاد معلومات این وزارت، در یک شبانه روز گذشته، یک هزار و ۳۰۱ نمونه آزمایش شده‌اند.

با ثبت این رویدادها، آمار کلی ویروس کرونا در کشور به ۲۷ هزار و ۵۳۲ رویداد رسید.

همچنان وزارت صحت عامه گزارش می‌دهد که ۴۲ بیمار ویروس کرونا در یک شبانه روز گذشته جان باخته و یک هزار و ۵۰۲  تن دیگر بهبود یافته‌اند.

تاکنون این نخستین بار است که وزارت از مرگ بیش از ۴۰ تن در یک شبانه روز، خبر داده‎است.

رویدادهای مثبت ویروس کرونا در یک شبانه روز گذشته در ولایت‌های کابل (۴۱۵)، بامیان (۶۲)، تخار (۴۰)، کندهار (۲۷)، بلخ (۶)، لوگر (۲۱)، بغلان (۱۷)، غزنی (۲)، پروان (۷)، کندز (۲۲)، پنجشیر (۱۴)، فاریاب (۴)، غور (۵)، زابل (۶) و دایکندی (۱۰)، ثبت شده‌اند.

در یک شبانه روز گذشته ۴۲ بیمار ویروس کرونا در ولایت‎های کابل (۱۷)، هرات (۱۹)، بلخ (۱)، سمنگان (۲)، و فاریاب (۳)، جان باختند.

شمار مجموعی جان باخته‌گان در اثر ویروس کرونا در کشور به ۵۴۶ تن و شمار بهبودیافته‌گان ۷ هزار و ۶۶۰ تن رسیده است.

بربنیاد آمارهای وزارت صحت عامه، تاکنون ۶۱ هزار و ۵۹۹ نمونه در سراسر کشور آزمایش شده‌اند و شمار رویدادهای فعال ویروس کرونا در کشور ۱۹ هزار و ۳۲۶ رویداد است.

ویروس کرونا تاکنون جان بیش از ۴۴۸ هزار تن را در سراسر جهان گرفته است و بیش از ۸ میلیون و ۳۴۹ هزار تن دیگر، مبتلا شده‌اند.

مرتبط:

افغانستان از چین خواستار کمک در مبارزه با کرونا شد
مجلس نمایند‌گان طرح تعدیل بودجه مبارزه با کرونا را رد کرد
کرونا؛ مرگ بیش از دو هزار هندی در یک روز
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر