16:36 24 نوامبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت داخله افغانستان می‌گوید که در یک شبانه روز گذشته در مناطق مختلف کشور 37 طالب مسلح کشته و زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور داخله با نشر خبری می‌گوید که در 24 ساعت گذشته، طالبان بر پوسته‌های نیروهای امنیتی کشور در مربوطات ولایت‌های زابل، غور و لوگر حملات تروریستی تهاجمی را سازماندهی کردند که این حملات آنان با پاسخ شدید نیروهای امنیتی کشور مواجه شد.

در خبرنامه آمده است: طالب حملات تروریستی را بر پوسته‌های نیروهای امنیتی کشور در مربوطات ولسوالی‌های نوبهار و میزان ولایت زابل سازماندهی کردند که این حمله آنان با پاسخ جدی نیروهای امنیتی مواجه شده که در نتیجه آن، یازده طالب کشته و هفت تن دیگر زخمی و شش عراده موترسایکل مربوط به این گروه، از بین برده شده است.

خبرنامه می‌افزاید: در یک ضد حمله نیروهای پولیس ملی در مربوطات ولسوالی تولک ولایت غور، به‌شمول دو فرد کلیدی طالب بنام‌های راشد و محمد گل، چهار عضو این گروه تروریستی کشته شده‌اند.

این وزارتخانه همچنان می‌گوید که حملات تهاجمی طالبان در قریه «تقی قلعه» ولسوالی بره‌کی برک و قریه «راه کجی» مرکز لوگر با پاسخ شدید نیروهای امنیتی قرار گرفت که در نتیجه آن ده طالب کشته و 3 تن دیگر آنان زخمی شدند.

وزارت امور داخله افغانستان می‌گوید که در این درگیری‌ها، دو سرباز پولیس به‌گونه سطحی در ولسوالی تولک ولایت غور زخم برداشته و در ولایات زابل و لوگر هیچ آسیبی به نیروهای امنیتی نرسیده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر