05:28 23 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان اظهار داشت که تاکنون زمان برگزاری گفتگوهای میان افغانان مشخص نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه و مدیر شعبه دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه می‌گوید که خود مقام‌های افغانستان برنامه تبادل زندانیان با طالبان را به تاخیر می‌اندازند. باید مذاکرات میان افغانان آغاز شود، و هر چه زودتر هر دو طرف روند رهایی زندانیان را تکمیل کنند، جنگ داخلی در کشور سریعتر پایان می‌یابد.

پیش از این شورای امنیت ملی اعلام کرد که هفته گذشته مرگبارترین هفته طی 19 سال گذشته بوده است که در آن، 291 نیروی دولتی کشته و 550 تن دیگر زخمی شده اند.

در اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی که امروز (دوشنبه، 2 سرطان) آمده است که طالبان در جریان هفته‌ی گذشته در 32 ولایت کشور، 422 فعالیت تروریستی را انجام داده‌اند.

آقای کابلوف افزود: "مقام‌های افغانستان باید مسئولیت این امر را به دوش بگیرند، آنها تبادله زندانیان را به تاخیر می‌اندازند، پس پایان رهایی زندانیان گفتگوهای میان افغانان و یک آتش بس برگزار می‌شود. هر چه زودتر آنان رهایی زندانیان طالبان، و طالبان رهایی زندانیان حکومت را سرعت بخشیدن، به همان روند جنگ داخلی پایان می‌یابد".

 نماینده ویژه رئیس جمهور خاطر نشان کرد که تاکنون روند برگزاری گفتگوهای میان افغانان معلوم نیست. همچنان شرط مبادله زندانیان برآورده نشده است.

پیش از گزارش شده بود که گفتگوهای میان افغانان تا چند هفته دیگر در دوحه پایتخت قطر برگزار شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر