15:26 23 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مشاور سابق امنیت ملی امریکا در بخشی از کتابش در مورد افغانستان نوشته که ترامپ همیشه از فساد در میان مقامات افغان، شکایت میکرد و غنی را با کرزی اشتباه می‌گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، جان بولتون، مشاور پیشین کاخ سفید در کتاب جدیدش با نام "اتاق اتفاق" (The Room Where It Happened)  که مشتمل بر ۵۷۰ صفحه و ۱۵ فصل است در مورد موضوعاتی از جمله افغانستان نیز اشاراتی دارد.
در بخشی از کتاب بولتون آمده است که، دونالد ترامپ، بارها رئیس جمهور غنی را با حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین افغانستان، اشتباه می‌گرفت و به این ترتیب در نشستی که ترامپ از فساد در میان مقام‌های افغان به ویژه رئیس جمهور غنی شکایت کرد. اما آقای غنی را با حامد کرزی، اشتباه گرفته بود.


در آن نشست ترامپ پرسیده بود که مذاکرات صلح چگونه به پیش می‌روند؟ اما پیش از پایان سخنان مایک پومپئو، ترامپ از فساد در میان مقام‌های افغان به ویژه رئیس جمهور غنی شکایت کرد. اما متاسفانه غنی را با حامد کرزی، اشتباه گرفته بود. پیوسته این کار را می‌کرد.
بولتون همچنین در کتابش گفته که ترامپ در نشستی گفت: "حضور ما در افغانستان نمایش وحشت است. باید بیرون شویم. یک انسان احمق به نام جورج بوش این کار را کرده است. جیمز ماتیس گفت که داعش در افغانستان است، اما ترامپ گفت "بگذارید روسیه به آنها رسیدگی کند".
مشاور امنیت ملی پیشین رئیس جمهور ایالات متحده همچنین در کتابش نوشته که زلمی خلیل‌زاد پیش از گماشته شدنش به عنوان فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان برایش گفته بود که طالبان می خواهند با واشنگتن صلح کنند.
به گفته او، چگونگی کار خلیل‌زاد به حیث فرستاده ویژه برای افغانستان با انتقادهای دونالد ترامپ رو به رو بوده است.

مرتبط:

افشاگری بولتون: وزیر مالیه نگران تحریم‌ها و تضعیف دالر است
دیدگاه کرملین درباره کتاب بولتون
بولتون: ترامپ در دیدار با رهبر کوریای شمالی بیشتر به فکر عکس گرفتن بود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر