15:16 12 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور داخله افغانستان با نشر اعلامیه ای گزارش روزنامه امریکایی واشنگتن پست درباره گسترش ویروس کرونا و تاثیرهای منفی آن را بالای نیروهای امنیتی و دفاعی رد کرد. 

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور داخله افغانستان در واکنش به گزارش روزنامه ای امریکایی واشنگتن پست درباره گسترش ویروس کرونا در صفوف نیروهای های امنیتی و دفاعی نوشت: به تازگی روزنامه «واشنگتن پست» گزارشی را در باره گسترش ویروس کر‌ونا در صفوف قوای ملی دفاعی و امنیتی کشور ‌و تاثیرات منفی این بیماری بالای نیروهای افغانستان، نشر کرده است. سکتور دفاعی و امنیتی این گزارش را مطالعه کرده و مورد ارزیابی قرار داده است.بر پایه ارزیابی‌های ما، آمارهای نشر شده و تاثیرات منفی ذکر شده ویروس کرونا بالای نیروهای دفاعی و امنیتی، در این گزارش صحت ندارد.
در ادامه این اعلامیه آمده است، که رهبری سکتور امنیتی و دفاعی پیش از شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) در کشور، اقدامات پیش‌گیرانه و عملی را از طریق ایجاد مراکز صحی، توزیع لوازم ضروری طبی به قدر کافی در سراسر کشور به نیروهای افغانستان، صدور هدایت ها و رهنمودهای خاص، تدابیر جدی درمانی و پیشگیرانه در همه ای قرارگاه‌‌ها و جزوتام‌های عملیاتی و پشتیبانی روی دست گرفت و تطبیق آن به گونه‌ی سراسری ادامه دارد. با بررسی و اقدامات بخش‌‌های صحی سکتور دفاعی و امنیتی، آسیب پذیری این نیروها را در کمترین حد نگهداشته شده است.
در پایان این اعلامیه آمده است، که ویروس «کووید-۱۹» هیچ گونه تاثیر منفی بالای کارکردها و ماموریت‌های نیروهای ملی دفاعی و امنیتی در سراسر کشور نگذاشته و مبارزه و تلاش‌های این نیروها در راستای مبارزه با تروریزم و نگهبانی از افغانستانی‌ها به گونه موثر اجرا می‌شود.

یادآوری می کنیم، که تا اکنون در افغانستان بیش از سی هزار بیمار کرونایی شناسایی شده است. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر