20:29 31 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه روسیه اعلام کرده است که هیچگاه برای طالبان کمک تسلیحاتی نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه در واکنش به اتهام اینکه روسیه به طالبان کمک می‌کند گفته است که روسیه هیچگاه به این گروه تروریستی تسلیحات کمک نکرده است. کمک‌ها فقط به دولت قانونی افغانستان بوده است.


پیش از این مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا گفته بود که روسیه مخالف حضور امریکا در افغانستان است و مجدداً ادعا کرد که این کشور به طالبان اسلحه گرم می فروشد.
ماریا زاخاراوا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به گفته‌های پمپئو اظهار داشت: "روسیه فقط به دولت قانونی افغانستان تسلیحات کمک کرده است."
خانم زاخاروا می‌گوید جلساتی که مایک پمپئو در دیدارش با سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه، مسئله جلوگیری از عرضه اسلحه به طالبان را مطرح نکرد.
در ادامه افزوده است که در افغانستان اطلاعات به‌طور فعالانه درمورد حمایت امریکایی‌ها از داعش منتشر شده است. امریکایی گروه تروریستی داعش را در درگیری‌ها در محاصره طالبان قرار می‌گیرند را توسط هلیکوپترهای نامعلوم نجات داده اند.
یادآوری می‌کنیم که نیویورک تایمز اخیرا در گزارشی گفت یک گروه ناظر روسی سال گذشته به مخالفین وابسته با طالبان پیشنهاد دادن انعام در بدل کشتن نیروهای آمریکایی و ائتلاف را کرده بود.
طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ گفت که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر