08:33 15 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

والی هرات می‌گوید که عواید گمرک اسلام‌‌قلعه‌ی این ولایت توسط اشخاص و گروه‌های مافیایی حیف و میل می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، سید عبدالوحید قتالی، والی هرات در کنفرانس خبری امروز یکشنبه (5جولای) گفته است که مافیا در داخل گمرکات این ولایت وجود دارند و روزانه ده‌ها میلیون افغانی تاراج می‌شود: "ده درصد کالای تجار می‌آید و نود درصد دیگر در اختیار مافیا قرار داده می‌شود و از هر محموله سه میلیونی تنها پنجاه هزار افغانی تحویل داده می‌شود؛ از هر محموله که سه میلیون تکس دولت تحویل داده شود، تنها 30 هزار تحویل داده می‌شود.


والی هرات گفته است: "سرنوشت چند سال تاراج گمرک را کی مشخص می‌کند؟ سرنوشت هزاران موتری که در گمرک گم شده کی مشخص می‌کند؟ من می‌خواهم که در مورد باری صحبت کنم که هیچ کس به چشم خود ندیده و نه مأمور و نه مردم. مافیاگری در درون گمرک هرات قابل انکار نیست. پس حامیان مافیا دست از توطئه بردارند."
به تازه‌گی ده‌ها موتر حامل کالاهای وارداتی در یک روز از سوی نیروهای امنیتی در هرات متوقف شده‌اند که به گفتۀ والی هرات، تمامی این موترها از پرداخت محصول گمرکی فرار داده شده‌اند و این، نمونه‌یی از فساد در گمرک این ولایت است.
در همین حال کارمندگان گمرک هرات از مداخله زورمندان و تداوم ناامنی‌ها در مسیر شاهراه هرات – اسلام قلعه نگران هستند. آقای قتالی در دیدار با آنان به آنها اطمینان داده است که نیروهای امنیتی در راستای تأمین امنیت این شاه‌راه تلاش می‌کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر