05:31 04 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه امریکا از وضع تحریم علیه چند سازمان مرتبط به داعش در افغانستان، ترکیه و سوریه، خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک، روز چهارشنبه (۱۵ جولای) مایک پامپئو، وزیر خارجه امریکا و وزارت مالیه امریکا اعلام کرده اند که هفت کشور به شمول امریکا علیه سه آژانس انتقال پول و یک شخص از سوریه و ترکیه و همچنان یک سازمان خیریه در افغانستان و رئيس آن، به دلیل ارتباط با گروه تروریستی داعش تحریم وضع کرده اند.

در اعلامیه وزارت مالیه امریکا آمده است که اشخاص و سازمان‌هایی که وارد لست سیاه شده اند "از حسن نیت جامعه جهانی سوء استفاده نموده و تحت نام فعالیت‌های خیریه انتقال پول را تسهیل کرده و از فعالیت‌های ساخه خراسان داعش حمایت کرده اند".

از طریق آژانس‌های انتقال پول، جنگجویان داعش توانسته اند صدها هزار دالر بدست آورند.

سازمان خیریه افغانی تحت نام سازمان رفاه اجتماعی نجات (Nejaat Social Welfare Organization) که مدیر آن سید حبیب احمد خان نام دارد، با "جمع‌آوری کمک‌های مالی" انتقال پول به جنگجویان داعش را تسهیل نموده، از فعالیت‌های آنها حمایت کرده است.

علاوه بر امریکا، بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی نیز علیه این سازمان‌ها و افراد تحریم وضع کرده اند. این کشورها که اعضای مرکز مبارزه با حمایت مالی از تروریزم (Terrorist Financing Targeting Center, TFTC) اند، مرکز مذکور سه سال قبل توسط امریکا و کشورهای عربی ساخته شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر