06:55 31 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجۀ کشور، می‌گوید که در تماس تلفونی با وزارت خارجه پاکستان و سفارت این کشور در کابل اعتراض و نگرانی‌اش را نسبت به راکت‌پراگنی‌های نظامیان پاکستان بر ولایت کنر ابراز کرده‌است.

به گزاش اسپوتنیک، وزارت امورخارجه افغانستان با نشر یک خبرنامه گفته است که این وزارت طی تماس به سفیر پاکستان مقیم کابل و همچنان سفارت افغانستان در اسلام آباد، در تماس با مقامات بلندرتبه وزارت امورخارجه آن‌کشور‌، مراتب اعتراض و تاثر عمیق دولت افغانستان را در مورد راکت پراکنی های ارتش آن کشور در امتداد خط فرضی دیورند به جانب پاکستان اعلام کردند.

در این خبرنامه آمده است که جمهوری اسلامی افغانستان از عواقب ناگوار تداوم این گونه حملات و تأثیرات منفی آن بر روابط دو کشور به مقامات پاکستان یاد آوری کرده است. در نتیجه تلاش های دیپلماتیک فیصله به عمل آمد تا به صورت فوری راکت پراکنی قطع گردد تا از متشنج شدن بیشتر وضعیت جلوگیری به عمل آید.

در پی تماس مسئولین دفاعی دو کشور تحقیقات همه جانبه در مورد شناسایی عوامل حادثه اخیر و به کارگیری ساختارهای موجود میان دو کشور برای جلوگیری از تکرار آن و اتخاذ تدابیر لازم، توافق به عمل آمد.

مرتبط:

معین سیاسی وزارت خارجه ایران با اتمر دیدار و گفتگو کرد
گفتگوی تلفنی حنیف اتمر با وزیر خارجه ترکمنستان
اتمر از آماده‌گی ۱۲ کشور برای میزبانی از گفتگوهای صلح افغانستان خبر داد
حنیف اتمر با سفیر جدید روسیه ملاقات کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر