افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

در آستانه مذاکرات با کابل گروه گروه طالبان تایید کرده است که ملا یعقوب پسر ملا عمر به سمت رییس کمیسیون نظامی طالبان گماشته شده است.وی آوازه شدیداً سازش‌ناپذیری پدرش را به میدان جنگ می‌آورد.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات طالبان اعلام کردند، طالبان پسر مؤسس این جنبش را مسئول شاخه نظامی خود قرار داده و چندین چهره قدرتمند دیگر را نیز به تیم مذاکره خود افزوده است. این تحولات که یکی از مهم‌ترین تغییرات طی سال‌ها به حساب می‌آید، پیش از مذاکرات قابل انتظار با کابل- با هدف پایان دادن به دهه‌ها جنگ در افغانستان- انجام شده است.

به نقل از آسوشیتدپرس، "ملا محمد یعقوب" 30 ساله، پسر ملا عمر، به عنوان فرمانده شاخه نظامی گروه طالبان، آوازه شدیداً سازش‌ناپذیر پدرش را به میدان جنگ می‌آورد.

مقامات طالبان همچنین به آسوشیتدپرس گفتند، اضافه شدن چهار نفر از شورای رهبری گروه طالبان به تیم 20 نفره مذاکره نیز، اتفاق مهمی است.

این مقامات طالبان به شرط فاش نشدن هویتشان اضافه کردند: این تغییرات که تحت نظارت "هیبت‌الله آخوندزاده"، رهبر طالبان انجام می‌شود، افزایش کنترل او بر نیروی نظامی جنبش و بخش سیاسی را هدف قرار داده است.

به عقیده تحلیلگران، تحولات فوق می‌تواند خبر خوبی برای مذاکرات طالبان با رهبری سیاسی افغانستان بوده و نشانه این باشد که طالبان تا چه میزان این دور مذاکرات را جدی گرفته است؛ همچنین می‌تواند قدم مهم‌تری در توافقی که واشنگتن در ماه فوریه با طالبان به امضا رساند، تلقی شود.

پس از توافق آمریکا با طالبان، این انتظار می‌رود که گفت‌وگوها بین دولت کابل و گروه طالبان نیز آغاز شود.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر