01:57 04 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شورای امنیت ملی اعلام کرده که که طالبان با وجود تعهدات ‌شان برای کاهش خشونت، در ماه گذشته بیشترین «حملات و تحرکات» را در شهرها و شاهراه‌ها اجرا کرده‌اند.

این شورا روز شنبه، بیست‌وهشتم سرطان، با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که طالبان در یک ماه گذشته یک هزار و456«تحرک» را در 30 ولایت کشور انجام داده‌اند که در نتیجه آن 129 غیرنظامی کشته و 291 تن دیگر زخمی شده‌اند.

در این خبرنامه آمده است که طالبان با وجود تعهدات ‌شان برای کاهش خشونت، در ماه گذشته بیشترین ‌«حملات و تحرکات» را در شهرها و شاهراه‌ها اجرا کرده‌اند.

طبق اعلام شورای امنیت ملی در نتیجه حملات طالبان در 30 ولایت کشور به غیر نظامیان تلفات وارد شده است، اما بیش‌ترین تلفات به باشنده‌گان ولایت‌های سمنگان، قندهار و ننگرهار وارد شده است.

دفتر شورای امنیت ملی گفته است که طالبان در کنار انتحار و انفجار در نقاط مختلف کشور، دست به ترورهای هدف‌مند و انفجار ماین‌های مقناطیسی می‌زنند که اکثر قربانی آن‌ها خانواده‌ها و افراد بی‌گناه هستند.

این دفتر خشونت در برابر غیر نظامیان را عمل «خلاف قوانین جنگ و جنایت جنگی» خوانده و گفته است که طالبان هر روز مرتکب آن می‌شوند.

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

این گروه در گذشته گزارش‌های شورای امنیت ملی را درباره تلفات غیر نظامیان رد کرده بود.

این در حالی است که ولایت‌های سمنگان، قندهار و ننگرهار در یک ماه گذشته شاهد انفجارها و حملات موتر بمب بود.

از جانب دیگر، درگیری‌ها بین نیروهای امنیتی و طالبان نیز در چندین ولایت تشدید یافته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر