09:49 31 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 60
ما را در دنبال کنید

مسوولان امنیتی در شمال کشور می‌گویند که در جریان درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولایت جوزجان دیپوی حل نگهداری سلاح و مهمات جنگی این گروه نابود شده و شش جنگ‌جوی گروه طالبان نیز کشته شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی 209 شاهین با تأیید این خبر در صحبت با رسانه ها می‌گوید: «نیروهای هوایی ارتش عصر دیروز (جمعه، 27 سرطان) در ولسوالی فیض‌آباد ولایت جوزجان یک تجمع بزرگ گروه طالبان را آماج حملات هوایی قرار دادند.» به گفتۀ آقای رضایی، در این حمله در کنار کشته شدن شش جنگ‌جوی طالبان، شمار زیادی از موترسایکل‌ها و دیگر مهمات جنگی این گروه نابود شده است.

افزون بر این، شب گذشته در درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی کوهستان ولایت جوزجان سه طالب مسلح کشته شده و سه جنگ‌جوی دیگر این گروه زخمی شده‌اند. سخنگوی قول اردوی 209 شاهین با تأیید این رویداد می‌گوید که در نخست گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در مرکز ولسوالی کوهستان حمله کردند و درگیری آغاز شد. آقای رضایی اما دربارۀ تلفات نیروهای امنیتی در این رویداد چیزی نمی‌گوید. گروه طالبان نیز تاکنون در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر