02:42 04 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 44
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور افغانستان در برنامۀ گشایش دسترخوان ملی هشدار داده‌است که کسانی‌که پول ملت را حیف‌ومیل کنند از پا آویزان می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تلویزیون یک، برنامۀ زیر نام دسترخوان ملی، امروز شنبه (28 سرطان) در ارگ ریاست جمهوری گشایش یافت. این برنامه در دو مرحله تطبیق خواهد شد و 4.17 میلیون خانواده در سراسر کشور زیر پوشش قرار خواهد گرفت.

این برنامه برای کمک به نیازمندان با هزینۀ 244 میلیون دالر راه‌اندازی شده و قرار است این روند به زودی عملاً آغاز شود.

رئیس‌جمهور غنی در گشایش این برنامه گفت که 90 درصد مردم افغانستان زیر خط فقر دو دالری زندگی می‌کند.

آقای غنی به کسانی که آرزوی حیف و میل کردن پول ملت را در سر دارند هشدار داد که به سرنوشت رئیس نورم و استندرد گرفتار خواهند شد و آنان را از پا آویزان خواهد کرد.

امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری در برنامۀ دسترخوان ملی گفت که این برنامه در مرحلۀ نخست در 123 ولسوالی، تمام ولایت‌ها با هزینۀ 86 میلیون دالر تطبیق خواهد شد و 1.67 میلیون خانواده را پوشش خواهد داد.

آقای صالح تاکید کرد که در مرحلۀ دوم، این برنامه در 235 ولسوالی 34 ولایت با هزینۀ 158 میلیون دالر اجرا خواهد شد و 2.5 میلیون خانواده از این کمک‌ها مستفید خواهند شد.

در حالی برنامۀ زیر نام دسترخوان ملی گشایش می‌یابد که پیش از این حکومت برای نیازمندان نخست روند توزیع گندم و آرد و سپس در ماه رمضان نان خشک توزیع کرده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر