23:01 12 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

برخی از اعضای شورای رهبری طالبان بی‌ آن‌‎که نامی از آنان برده شود، به خبرگزاری اسوشتیدپرس تأیید کرده‌اند که نام‌های چهار عضو رهبری این گروه نیز در فهرست نام‌های هیئت گفتگوکنندۀ این گروه استند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، به گفتۀ این اعضای طالبان، هیئت گفتگوکنندۀ طالبان بیست عضو دارد.

پیش از این، ملایعقوب، پسرملا محمد عمر، رهبر پیشین طالبان نیز به‌حیث مسؤول بخش نظامی این گروه تعیین شده‌است.

این تغییرات با دیدگاه‌های متفاوتی روبهه‌رو شده‌است.

سیداکبر آغا، از فرمانده‌هان پیشین طالبان در این باره گفت: «شیخ عبدالحکیم صاحب، نور محمد ثاقب و ملاشیرین آخوند و مولوی کبیر کسانی استند که انتخابات شده‌اند».

این تغییرات در میان گروۀ طالبان، در آستانۀ آغاز گفتگوهای میان افغانان صورت می‌گیرد.

جاوید کوهستانی، نظامی پیشین بیان داشت: «مجموع رهبران طالبان به ملامحمد عمر و خانوادۀ او اخلاص و احترام بیش از حد دارند. برای این‌که توافقات بتوانند در داخل زمینۀ اجرایی پیدا بکند این انتخاب صورت گرفته‌است تا زمینۀ اختلاف در میان فرماندهان بوجود نیاید».

این در حالی است که ریاست‌جمهوری نیز می‌گوید که رئیس‌جمهور غنی و عبدالله عبدالله  در یک گفتگو تیلفونی با مشاور امنیت ملی ایالات متحده امریکا بر آغاز هرچه زودتر گفتگوهای میان افغانان تأکید کرده‌اند.

تاکنون زمان برگزاری نشست نخستین گفتگوهای میان افغانان مشخص نیست، اما پیش از این رییس‌جمهور غنی گفته‌است که قرار است این نشست در دوحه برگزار شود.

همزمان با شدت‌گیری تلاش‌ها برای آغاز گفتگوهای میان افغانان، خشونت‌ها در کشور نیز ادامه یافته‌اند. از سویی هم، روند رهایی زندانیان طالبان و حکومت افغانستان تکمیل نشده‌است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر