12:38 24 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سخنگوی دولت افغانستان می‌گوید که دسترخوان ملی برای قشر فقیر است که به خطر گرسنگی رو به رو هستند.

به گزارش اسپوتنیک، صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، امروز در یک کنفرانس خبری درباره دسترخوان ملی وضاحت داد.
آقای صدیقی پس از آنکه مجلس نمایندگان افغانستان برنامه دسترخوان ملی را با اکثریت آرا رد کردند می‌گوید که آنها مواردی را مطرح کردند که نیاز است از آدرس حکومت افغانستان وضاحت دهیم.


آقای صدی گفت: "دستر خوان ملی یک برنامه بسیار مهم و یک گام بزرگ برای مبارزه با تاثیرات منفی اقتصادی بالای جامعه است. مبارزه با فقر است، مبازره با گرسنگی است . دیگر اینکه مسئولیت عمده افغانستان این است که در شرایط اسطراری و بد و در شرایطی که نه تنها افغانستان بلکه کشورهای دنیا با تاثیرات منفی اقتصادی ویروس کرونا مبارزه می‌کنند و ما هم باید مسئولیت خود را ادا کنیم. و با جلب کمک‌های جامعه جهانی که خوشبختانه درکنار ما هستند ما به مردم خود کمک بکنیم."
وی می‌گوید که دسترخوان ملی برای کمک رسانی آنعده شهروندان افغانستان است که به خطر گرسنگی روبه‌رو هستند و این مسئولیت حکومت افغانستان است که این وظیفه را انجام بدهد.
آقای صدیقی درباره رد برنامه دسترخوان ملی از سوی پارلمان می‌گوید که در نخست باید اطلاعات دقیق را از این برنامه ملی با خود می‌داشتند.
سخنگوی ارگ گفت: "این برنامه از طرف بانک جهانی تمویل می‌شود و هدف این برنامه مبارزه با گرسنگی، فقر و مبارزه با تاثیرات منفی اقتصادی کرونا است."
او از پارلمان خواست که در کنار مردم باشند و درقسمت اینکه حکومت برنامه وسیع را روی دست می‌گیرد باید حمایت بکنند.
صدیقی می‌گوید که حکومت افغانستان در قسمت برخورد خود به گونه جدی با کسانیکه منابع و کمک‌ها را ضایع می‌کند تعهد جدی دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر