08:09 14 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار تایید می‌کنند که نظامیان خارجی از ولسوالی‌های اچین و هسکه‌مینه این ولایت خارج شده و مسوولیت را به نیروهای امنیتی افغان واگذار کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار امروز (پنجشنبه، دوم اسد) گفت که نیروهای ناتو و امریکایی، دو روز قبل از مامند دره ولسوالی اچین و مربوطات ولسوالی هسکه‌مینه بیرون شده اند.


آقای خوگیانی افزود که نیروهای خارجی، مسوولیت امنیت این دو ولسوالی را به نظامیان حکومت افغانستان انتقال داده اند.
اما خیرمحمد، فرمانده پولیس محلی در ولسوالی اچین می‌گوید که نیروهای خارجی، حدود یک و نیم ماه قبل از این ولسوالی بیرون شدند.
او افزود: "نخست خارجی‌ها بیرون شدند و پس از عید سعید فطر، نیروهای افغان هم خارج شدند، اما در آن مرکز بزرگ شان هیچ چیزی که قابل استفاده باشد، به جا نگذاشته اند."
به گفته فرمانده پولیس محلی ولسوالی اچین، پس از خروج نیروهای ناتو و افغان از مربوطات ولسوالی اچین، تحرکات طالبان در محل افزایش یافته و فقط پولیس محلی با در مقابل آن گروه می‌جنگد.

قابل ذکر است که ولسوالی‌های اچین و هسکه‌مینه از مناطق ناامن ولایت ننگرهار شمرده می‌شود که در ولسوالی اچین نیروهای امریکایی بزرگترین بمب غیر هسته‌ای "مادر بمب‌ها" را علیه تروریستان داعش استفاده کرده بود.

مرتبط:

حمله موتر بمب در ننگرهار/ فرمانده پولیس ولسوالی کوزکنر کشته شد
کار ساخت میدان هوایی ننگرهار آغاز شد
کشته شدن 7 عضو طالبان در ولایت ننگرهار
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر