افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان خواهان توقف جنگ میان دولت افغانستان و طالبان در جریان روزهای عید قربان شده است.

به گزارش اسپوتنیک، یوناما (هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان) امروز (پنج‌شنبه، ۲ اسد) در یک پیام توییتری نوشته است: "برای خوبی تمام افغانستان حالا وقت آن است که هر دو طرف سطح خشونت‌ها را کاهش دهند و شمار زندانیانی را که الزامی اند، آزاد، در عیدِ هفته‌ی بعدی جنگ را متوقف و سپس به‌صورت فوری گفت‌وگوها را آغاز کنند".

این نهاد تأکید کرده است که افزایش خشونت‌ها در شرایطی که افغان‌ها باید با همدیگر در مورد روند صلح صحبت کنند، سبب قربانی غیرنظامیان شده است.

یوناما در حالی خواستار توقف جنگ در جریان هفته‌ی عید قربان توسط دولت افغانستان و گروه طالبان شده که اخیرا درگیری میان دو طرف در بخش‌هایی از کشور افزایش یافته است.

قابل ذکر است که حدود دو ماه قبل گروه طالبان سه روز عید فطر را آتش‌بس عمومی در کشور اعلام کرد و از تمام جنگجویان خود خواست که در موقعیت‌های شان باقی بمانند و هیچ حمله‌ای را بر نیروهای دولتی انجام ندهند.

رییس جمهور غنی نیز از این اعلام طالبان استقبال کرده و گفت که او یک گام به پیش می‌گذارد و روند رهایی زندانیان طالبان را سرعت می‌بخشد.

مرتبط:

قطعنامه آتش‌بس در جریان پاندمی توسط شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد
سازمان همکاری‌های اسلامی خواهان برقراری آتش‌بس در افغانستان شد
طالبان: اکنون میان ما و کابل آتش‌بس نیست، حملات ادامه دارد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر