16:08 28 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

معین و سرپرست پیشین وزارت حج و اوقاف و یک عضو شورای ولایتی بلخ به یک‌ونیم سال زندان محکوم شدند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، داعی‌الحق عابد، معین و سرپرست پیشین وزارت ارشاد، حج و اوقاف و آصف مهمند، عضو شورای ولایتی بلخ، به اتهام تزویر و سوء‌استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌‌ای، از سوی دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری به یک سال و شش ماه زندان محکوم شده‌اند. دادگاه این افراد روز یک‌شنبه، پنجم اسد، برگزار شده است.

دادستانی کل گفته است که براساس صورت دعوای دادستان موظف این پرونده، داعی‌الحق عابد در پیوند به استفاده سه مورد اسناد تزویری ملکیت متهم بوده است.

طبق اعلام دادستانی کل، صدور دستور خلاف قانون تدارکاتی برای قرارداد با شرکت «شاهین‌ گروپ» درباره ملکیت وقفی هفت هزار و 125 متر مربع زمین وزارت ارشاد، حج و اوقاف برای ساخت یک فروشگاه پنج‌منزله در شمال روضه سخی در شهر مزار شریف، از دیگر موارد اتهامی علیه داعی‌الحق عابد بوده است.

طبق معلومات دادستانی کل، شرکت شاهین گروپ متعلق به محمدآصف مهمند بوده است. او در پیوند به تزویر پنج مورد اسناد تزویری و استفاده آن به حیث «فاعل اصلی» و شریک جرمی شناخته شده است.

دادستانی کل گفته است که دادگاه این افراد به صورت علنی برگزار شده و هیأت قضایی این دو نفر را به یک سال و شش ماه زندان محکوم کرده‌اند.

دادگاه ابتدایی داعی‌الحق عابد و محمدآصف مهمند را در بیستم جدی سال 1396 خورشیدی به پنج سال زندان محکوم کرده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر