08:08 20 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور پیشین افغانستان به گزارش اخیر سازمان ملل متحد در مورد تلفات ملکی در افغانستان واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس گزارش یوناما در نتیجه جنگ های مسلحانه در افغانستان طی 6 ماه نخست سال جاری میلادی 3 هزار و 458 تلفات غیر نظامی کشته و زخمی شده اند که بیشترین کشته و زخمی شده ها به حملات طالبان نسبت داده شده است.


در همین حال حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به این گزارش در اعلامیه‌ی گفته است: "این جنگ، جنگ مردم افغانستان نبوده بلکه مردم افغانستان سال هاست که بخاطر منافع دیگران قربانی میشوند."
آقای کرزی از تمام طرف‌های درگیر در افغانستان خواست که از برادر کشی دست بردارند و هر چه زودتر مذاکرات بین الافغانی را شروع کنند.
رئیس جمهور پیشین افغانستان می‌افزاید که تنها صلح و مشارکت تمام افغان ها بدون از تبعیض در پروسه صلح می تواند به فاجعه طولانی در وطن ما پایان دهد.
در اعلامیه «اتحاد و اتفاق» مردم افغانستان یگانه راهی است که با توسل به آن صلح و حاکمیت ملی در کشور تأمین می‌شود و آینده به دستان خود مردم رقم زده خواهد شد.
در همین حال طالبان با رد کردن تلفات افراد ملکی در نتیجه حملات این گروه گفته است که گزارش یوناما در هماهنگی با ارگان همی امنیتی تهیه شده است.
ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان، در واکنش به گزارش یونامه که روز گذشته به نشر رسید گفته است؛ در این گزارش تمام جوانب تلفات افراد ملکی بررسی نشده است.
سخنگوی طالبان در توییتر خود نوشته است که در گزارش نیمه ساله دفتر معاونیت سازمان محلل مسوولیت تلفات 43 در صد تلفات افراد ملکی را به مجاهدین امارت اسلامی نسبت داده که بی اساس است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر