09:57 29 نوامبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس شورای عالی مصالحه ملی می‌گوید که مشکلات موجود فرا راه مذاکرات میان افغان‌ها در حال حل شدن است.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه، روز گذشته (سه‌شنبه، 7، اسد) در دیدار با بزرگان قوم صافی گفته که مشکلات در روند صلح بزودی برطرف خواهد شد.
دفتر مطبوعاتی قصر سپیدار در یک خبرنامه گفته که رئیس شورای مصالحه ملی به بزرگان قوم صافی گفته که حکومت افغانستان برای آتش‌بس آماده است، مشکلات باقی مانده بر سر راه مذاکرات میان افغان‌ها در حال حل شدن است و این مذاکرات بزودی آغاز خواهد شد.


این در حالی است که رئیس جمهور غنی نیز دیروز به مناسبت روز ملی بیرق در میان مقام‌های عالی رتبه دولتی و نیروهای امنیتی در کابل گفته که بزودی روند رهایی 5 هزار زندانی طالبان تکمیل شده و امید است که در مدت یک هفته مذاکرات میان افغان‌ها آغاز شود.
او گفته که هرچند پس از امضای توافقنامه صلح امریکا و طالبان، گروه طالبان به حملات خود افزایش داده و هزاران نیروی امنیتی افغان را کشته و زخمی کرده‌اند؛ اما با آنهم حکومت به صلح متعهد است.
رئیس جمهور غنی گفت که پس از توافق صلح دوحه، طالبان 3560 نیروی امنیتی را کشته و 6781 نیروهای امنیتی دیگر را زخمی کرده اند.
آقای غنی بار دیگر تاکید کرد که حکومت به صلح متعهد است و بزودی روند رهایی 5 هزار زندانی طالبان تکمیل خواهد شد.
او گفت، توقع دارد که پس از تکمیل روند رهایی زندانیان، طالبان هم به خشونت‌ها کاهش دهد و در مدت یک هفته مذاکرات میان افغان‌ها آغاز گردد.
به گفته او، طالبان باید به مذاکرات بنشینند تا راه برای صلح همه جانبه در کشور هموار گردد.
گفته می‌شود که پس از این اظهارات رئیس جمهور غنی، طالبان روز گذشته در روزهای عید آتش‌بس عمومی اعلام کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر