16:01 25 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
112
ما را در دنبال کنید

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری در پی نشر گزارشی درخواست رئیس جمهوری مبنی بر اخراج کرام‌الدین کرام از پنجشیر- بدون نام بردن از رسانه‌ای، گفته است که سخنان رئیس جمهور را تحریف نکنید.

به گزارش اسپوتنیک، بی‌بی‌سی دو روز پیش گزارش کرد که آقای غنی در نشست هیأت عالی رتبه که با مشارکت سازمان ملل و کشورهای کمک کننده افغانستان برگزار شد، گفت که پنجشیر سرزمین مدافع آزادی افغانستان و دره‌ای است که بالاترین ارزشهای این کشور را با خود دارد.


بی‌بی‌سی نقل قولی مستقیم از رئیس جمهوری زده و نوشته: "افرادی مانند کرام الدین کرام نمی‌توانند که حمایت این مردم را داشته باشند." او افزود که کرام الدین کرام باید مورد پیگرد قرار گیرد.
صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری اما بعد از نشر این گزارش عصر روز چهارشنبه (۸ اسد) در دو پیام توییتری نوشته است که "رئیس جمهور دیروز در سخنرانی‌اش، گفت که مردم پنجشیر، مردم با عزت و مدافعین راستین  قانون و نظم می باشند. من از مردم باعزت پنجشیر خواهش می کنم، عناوینی را که باعث خدشه دار شدن شهرت شان می گردد، از دره زیبای شان بیرون کنند و در این راستا نقش خویش را ایفا نموده و با نهادهای حراست از قانون همکاری نمایند."


این سخنان رئیس جمهوری باعث واکنش‌های گسترده‌ای در فضای سیاسی و مجازی کشور شد. محمد اعلم ایزدیار عضو مجلس گفته بود که اطراف رئیس جمهوری را گند برداشته، به آن توجه کنند.
شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز نوشته بودند که تنها ولایت پنجشیر نمی‌تواند با مفسدان مبارزه کنند، بلکه در کندهار، لوگر و ننگرهار هم باید مبارزه شود.
گفتنی است که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در ماه جوزای سال گذشته کرام‌الدین کرام را در پیوند با پرونده آزار جنسی زنان مقصر شناخت و او را به محرومیت دایمی از فعالیت در حوزه فوتبال و حدود یک میلیون دالر جریمه محکوم کرد.
چندی قبل نیز دادگاه حکمیت ورزش، محرومیت مادام العمر او را از حضور در تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال تائید کرد.
اما تاکنون نهادهای عدلی و قضایی کشور نتوانسته است کرام الدین کریم را محاکمه کند.

مرتبط:

منبع: خلیل‌زاد به‌منظور گفتگو با رئیس‌جمهور غنی به کابل آمد
ایزدیار به غنی: از مردم لوگر بخواه طالبان را تسلیم کنند
صدیق صدیقی: هنوز هم طالبان را به حیث یک گروه دهشت افگن می شناسیم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر