14:52 29 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

میزان کمک های ایالات متحده امریکا به افغانستان به رفتار شرکت کنندگان در مذاکرات میان افغانستانی بستگی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا با انتشار بیانیه ای گفته است، که میزان کمک های ایالات متحده امریکا به افغانستان به رفتار شرکت کنندگان در مذاکرات میان افغانستانی بستگی دارد.

پمپئو گفت: "تصمیم ها و رفتار هر دو طرف در گفت و گو های میان افغانستانی بر میزان و دامنه کمک های ایالات متحده در آینده تأثیر خواهد گذاشت".

وزیر امور خارجه امریكا از آغاز نشست جرگه بزرگ مشورتی استقبال و ابراز امیدواری كرده است، كه در این جلسه تصمیمی برای آزادی زندانیان طالبان اتخاذ شود تا گفت و گوهای میان افغانستانی آغاز شود.

یادآوری می کنیم، که به تاریخ 29 فیبروری ایالات متحده امریکا و گروه طالبان در دوحه پایتخت قطر یک توافق نامه صلح را امضا کردند، که بر اساس این توافق نامه ایالات متحده و متحدان آن در ظرف 14 ماه باید همه نیروهای خود را از افغانستان بیرون کنند. گروه طالبان هم به نوبه خود تضمین کنند که هیچ تهدیدی از افغانستان برای امنیت ایالات متحده امریکا و متحدان آن انجام نشود. پیش از این آغاز گفت و گوهای میان افغانستانی و آتش بس دایمی و جامع باید دولت افغانستان 5000 هزار زندانی این گروه را آزاد کنند و گروه طالبان هم به نوبه خود بیش از 1000 زندانی دولت افغانستان را آزاد کنند تا میان دو طرف اعتماد سازی به میان بیاید. 

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر