03:44 01 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه آمریکا گفته که مایک پمپئو با شاه محمود قریشی همتای پاکستانی خود در مورد صلح افغانستان تلفنی گفتگو کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه ایالات متحده، شام روز جمعه (17 اسد) با نشر خبرنامه‌ای گفته که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور شاه محمود قریشی در یک تماس تلفنی بر اهمیت همکاری دو کشور در روند صلح افغانستان و برخی موارد دیگر بحث و گفتگو کرده‌اند.

وزیر خارجه آمریکا نیز در یک پیام تویتری در این مورد گفته است:" امروز با وزیر خارجه پاکستان‌ شاه محمود قریشی در باره ادامه همکاری‌ها در صلح افغانستان و اهمیت حمایت از ثبات منطقه‌ای تماس سازندۀ داشتم."

آقای پمپئو گفته است که چشم به راه پیشرفت در هدف‌های مشترک و افزایش همکاری‌ها با پاکستان در این باره است.

شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان نیز در صحفۀ تویترش گفته است که کشورش برای برقراری صلح و در پشتیبانی از حل و فصل سیاسی در افغانستان پیش قدم بوده و در این راستا تلاش‌های زیادی را انجام داده است.

آقای قریشی همچنان گفته است که پاکستان در تلاش تقویت روابط‌ اش با ایالات متحدۀ امریکا است.

این در حالی است که مقام‌های افغانستان و آمریکا ، بارها پاکستان را متهم به همکاری به گروه‌های تروریستی کرده‌اند که در افغانستان فعالیت دارند و گفته‌اند که پناهگاه بسیاری از این تروریستان و رهبران شان در خاک پاکستان است اما پاکستان این همواره این اتهامات را رد کرده است.

پاکستان در طی چندین سال گذشته بارها اعلام کرده که در روند صلح افغانستان همکاری خواهد کرد، اما تاهنوز در این زمینه گام‌های عملی برنداشته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر