13:37 17 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان ضمن استقبال از آزادی 400 زندانی باقیمانده این گروه از آغاز مذاکرات میان افغانستانی طی هفته آینده در قطر خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به تصمیم آزادی 400 زندانی باقیمانده این گروه از سوی دولت افغانستان، گفت که در صورتی که این زندانیان آزاد شوند، طی هفته آینده وارد مذاکرات میان افغانستانی شوند.

وی افزود: اکنونی مانع دیگری در برابر آغاز این مذاکرات وجود ندارد و هیأت 21 نفری آنان به رهبری شیر محمد عباس استانکزی؛ عضو دفتر سیاسی طالبان در قطر برای آغاز مذاکرات آماده است.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفته‌است، که مذاکرات میان افغانستانی در شهر دوحه؛ پایتخت قطر برگزار خواهد شد و نیز آتش‌بس در سرفصل این مذاکرات جا دارد.

به گفته سهیل شاهین، طالبان سطح خشونت‌ها را نیز نسبت به گذشته کاهش داده‌اند.

یادآوری می کنیم، که جرگه بزرگ مشورتی افغانستان، امروز یکشنبه (19 اسد) به آزادی 400 زندانی طالبان رای مثبت داد.

جرگه بزرگ مشورتی صلح افغانستان که دو روز پیش آغاز شده بود امروز (یکشنبه) با صدور قطعنامه 25 ماده‌ای در خصوص آزادی 400 زندانی خطرناک طالبان به کارش پایان داد.

اشرف ‌غنی، رئیس جمهور افغانستان در سخنرانی‌اش در این جرگه گفت، که امروز حکم آزادی این زندانیان را امضا می ‌کند و طالبان باید از این فرصت برای صلح و ثبات در افغانستان کار بگیرد.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر