افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با فرستادن پیامی، یکصدویکمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان را تبریک گفت.

به گزارش اسپوتنیک، محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان بعد از ظهر امروز شنبه (25 اسد) با دیمیتری ژیرنوف سفیر روسیه در کابل ملاقات کرد.

درآغاز، سفیر روسیه در کابل پیام تبریکی سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه کشور متبوعش به مناسبت یکصدویکمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان را به وزیر امور خارجه تسلیم کرد.

در پیام تبریک آقای لاوروف، افغانستان دوست تاریخی دولت و مردم روسیه خوانده شده و با اشاره بر روابط تاریخی میان دو کشور و یادآوری اینکه روسیه نخستین کشوری بود که استقلال افغانستان را به رسمیت شناخت، بر گسترش و تقویت هرچه بیشتر همکاری ها میان کابل و مسکو، تاکید شده است.

آقای اتمر با ابراز سپاس و امتنان از دریافت پیام تبریک همتای روسی‌اش، از احساسات و تمنیات نیک موصوف ابراز سپاس و امتنان نموده و بر گسترش و تقویت هرچه بیشتر روابط میان دو کشور تاکید کرد.

او ضمن تشریح آخرین تحولات پیرامون روند صلح افغانستان، رهایی زندانیان، کاهش خشونت ها و میکانیزم نظارت بر آن و همچنان نقش روسیه در روند صلح افغانستان، صحبت کرد.

در اخیر، آقای اتمر با اشاره به دیدگاه رئیس‌جمهور غنی در پیوند به اهمیت تعمیق و گسترش همکاری ها اقتصادی با کشورهای منطقه، تقویت همکاری های سیاسی و اقتصادی میان کابل و مسکو را برای افغانستان مفید و سودمند خواند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر