06:34 20 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه فرانسه شنبه شب از افغانستان خواست تا زندانیان طالبان که در کشتار شهروندان فرانسه دست داشته‌اند را آزاد نکند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد است که پاریس از روند آزادی چندین تروریست که به قتل شهروندان فرانسوی در افغانستان محکوم شده‌اند نگران است. 

فرانسه افزود، قاطعانه با آزادی افراد محکوم به جنایات علیه اتباع فرانسوی به ویژه سربازان و کارگران گروه‌های بشردوستانه مخالف هستیم. 

وزارت خارجه فرانسه تاکید کرد: در نتیجه ما بلافاصله از مقامات افغانستان خواسته‌ایم که نسبت به آزادی این تروریست‌ها اقدام نکنند. 

دولت افغانستان موافقت کرده تا به عنوان بخشی از آغاز مذاکرات بین‌الافغانی 400 نفر از زندانیان این گروه را آزاد کند. 

شورای امنیت ملی افغانستان روز جمعه اعلام کرد، دولت 80 نفر از زندانیان خطرناک و مورد اختلاف با گروه طالبان را پس از تصمیم لویه جرگه مشورتی صلح روز پنجشنبه آزاد کرد. 

براساس این گزارش، در حال حاضر 320 تن از این زندانیان در زندان باقی مانده‌اند که بزودی آن‌ها نیز آزاد خواهند شد. 

قرار است با تکمیل روند آزادی این 400 زندانی گروه طالبان، گفتگوهای بین‌الافغانی در دوحه آغاز شود. پیش‌تر تلویزیون ملی گزارش کرده بود که مذاکرات بین‌الافغانی روز یک‌شنبه آغاز می‌شود، اما تاکنون هیأت مذاکره‌کننده به قطر، جایی که قرار بود اولین دور مذاکرات برگزار شود، سفر نکرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر