21:47 23 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت معادن و پترولیم افغانستان از پایان کندن کاری چاه شماره 36 ساحه یتیم تاق ولایت جوزجان خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، وزارت معادن و پترولیم افغانستان نوشت: کندن کاری چاه استخراجی گاز طبیعی شماره 36 در ساحه‌ گازدار یتیم‌تاق ولایت جوزجان موفقانه تکمیل و آماده استخراج گردید.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که این دومین حفاری چاه گازی تحت مدیریت وزارت معادن و پترولیم است که پس از حدود 40 سال در کشور، موفقانه تکمیل شده است. عمق این چاه 1600 متر بوده و از گاز استخراج شده آن، نیازمندی گاز دستگاه‌های تولید انرژی برق بیات‌پاور و غضنفر گروپ، فابریکات کود و برق مزارشریف و سایر مصرف کنندگان مرفوع خواهد شد.
یادآوری می کنیم، که پیش از این، در اوایل سال روان کار حفاری چاه استخراج گاز طبیعی شماره A32 نیز در این ساحه موفقانه تکمیل و آماده بهره‌برداری گردیده است.
با آغاز استخراج گاز طبیعی از این دو چاه، ظرفیت تولیدی افغان‌گاز در حدود 300 هزار مترمکعب گاز در شبانه روز افزایش یافته و حدود 8 میلیون دالر امریکایی به درآمد سالانه‌ی دولت از بابت فروش گاز به سرمایه‌گذاران خواهد افزود.
قابل ذکر است، که در تطبیق پروژه حفاری این دو چاه در بخش‌های تخنیکی، فنی و تأمین امنیت برای حدود 250 نفر به گونه مستقیم زمینه اشتغال مساعد گردیده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر