23:29 24 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی، پس از چاشت روز چهارشنبه، پنجم سنبله با عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان از طریق تلفن گفت‌وگو کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، شورای عالی مصالحه ملی با نشر یک اعلامیه گفته است که در این در این صحبت نخست‌وزیر پاکستان حمایت کشورش را از تلاش‌های صلح در افغانستان ابراز داشت و ابراز امیدواری نمود که مذاکرات بین‌الافغانی هرچه زودتر آغاز گردد و با استقرار صلح و ثبات در افغانستان بحران جاری در این کشور خاتمه یابد.

این اعلامیه می افزاید، نخست‌وزیر پاکستان در صحبت‌های خود تاکید کرد که صلح و ثبات در افغانستان به معنای صلح و ثبات در پاکستان و آغاز همکاری‌های موثرتر مشترک منطقه‌ای می‌باشد. صدراعظم پاکستان در این صحبت از رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی به طور رسمی دعوت کرد تا به جمهوری اسلامی پاکستان سفر نماید.

همچنان دکتور عبدالله عبدالله از نخست‌وزیر پاکستان به خاطر حمایت از تلاش‌های صلح در افغانستان تشکر و قدردانی کرد و افزود: یک فرصت استثنایی برای صلح در افغانستان فراهم گردیده است و باید از این فرصت برای دست‌یافتن به صلح استفاده نماییم.

رییس شورای عالی مصالحه ملی، اجماع منطقه‌ای و همکاری جمهوری اسلامی پاکستان را برای دست‌یافتن به صلح مهم خواند و با سپاس‌گزاری از دعوت نخست وزیر پاکستان برای سفر به این کشور وعده سپرد تا به زودی و بعد از آغاز مذاکرات بین‌الافغانی به جمهوری اسلامی پاکستان سفر نماید.

این تماس تلفنی درست زمانی صورت گرفته است که پاکستان میزبان هیأتی از دفتر سیاسی طالبان در قطر است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر