00:16 13 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

استاد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان در دیداری که با دمیتری ژیرنوف، سفیر روسیه در افغانستان داشت، روی همکاریهای دوجانبه، ثبات سیاسی در منطقه و پروسه صلح افغانستان، بحث و تبادل نظر نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری افغانستان، امروز (پنجشنبه، ۶ سنبله) با نشر یک خبرنامه از دیدار استاد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری با دمیتری ژیرنوف، سفیر روسیه در افغانستان خبر داده است.

در خبرنامه آمده است که معاون دوم ریاست جمهوری علاوه بر تاکید بر اهمیت روابط میان افغانستان و روسیه، گفته است که تحکیم ثبات و امنیت دوامدار در منطقه و توسعه همکاری‌های منطقوی از اولویت‌های کاری حکومت افغانستان می‌باشد.

معاون رئیس جمهور افغانستان خاطر نشان ساخت که صلح با طالبان در صورتی مفید و موفق خواهد بود که منجر به تحکیم ثبات سیاسی و توسعه همکاری‌های منطقوی شود.

استاد دانش همچنان یادآور شده است که در طول سه ماه گذشته، حکومت افغانستان با کشورهای منطقه تماس‌های دوامدار داشته و خوشبختانه کشورهای منطقه با مردم و دولت افغانستان هم‌نظر اند و برای ایجاد نشدن امارت طالبان، وحدت نظر دارند.

معاون رئیس جمهور افغانستان تاکید کرد که در صورت ایجاد امارت طالبانی، جنگ و بدبختی در افغانستان شدت گرفته و تروریزم و قاچاق مواد مخدر افزایش خواهد یافت.

دمیتری ژیرنوف، سفیر روسیه در افغانستان در این دیدار بر توسعه همکاری‌های سیاسی و فرهنگی میان افغانستان و روسیه تاکید کرد.

وی با ابراز علاقمندی روسیه به همکاری‌های علمی و فرهنگی با افغانستان گفت که روسیه آماده است در راستای علمی و فرهنگی و دادن بورسیه‌های تحصیلی، همکاری کند.

مرتبط:

سفیر روسیه در کابل به اسپوتنیک: طالبان باید پیشوند نظامی را فراموش کنند + ویدیو
دیدار حنیف اتمر با سفیر روسیه در کابل
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر