01:36 19 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سرپرست وزارت امور خارجهٔ افغانستان، که در راس هیأت عالی رتبهٔ افغانستان به تاشکند سفر کرده و با وزیر امور خارجهٔ ازبیکستان دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه افغانستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که وزاری دو کشور روی امضای قرارداد انتقال برق میان شرکت برشنا و وزارت انرژی ازبیکستان و همچنان گسترش همکاری‌ها در عرصه‌‌های تجارت و ترانسپورت به توافق رسیدند.


در همین حال عبدالعزیز کاملوف وزیر امور خارجهٔ ازبیکستان در بارهٔ جایگاه مهم افغانستان در سیاست خارجی ازبیکستان صحبت کرده گفت: "امیدواریم که این سفر تاریخی همکاری‌های سیاسی و‌ اقتصادی دو کشور را ارتقاء داده و روابط‌ ما را در زمینه‌های تجارت، ترانسپورت، انتقال برق و انرژی بیشتر از بیش گسترش دهد. "
آقای کاملوف بر حمایت ازبیکستان از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانستان و موقف دولت جمهوری اسلامی افغانستان تأکید کرده افزود: امیدواریم که شاهد آغاز عاجل مذاکرات میان جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان باشیم.
حنیف اتمر در این دیدار، در مورد لزوم آغاز زود‌هنگام مذاکرات صلح، حفظ نظام جمهوری و دست‌آوردهای 19 سال گذشته به منظور تامین صلح پایدار به آقای کاملوف معلومات داده است.
آقای اتمر نیز افزوده است : "ما خواهان ارتقای روابط سیاسی،‌ اقتصادی و فرهنگی با کشور دوست و همسایه ازبیکستان استیم."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر