14:13 25 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در یک صحبت تلفنی با رئیس جمهور اشرف غنی خواستار برگزاری هرچه زودتر مذاکرات صلح "میان افغان‌ها" شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، دفتر رسانه‌ای مشاور رئیس جمهور آمریکا از تماس تلفنی رابرت اوبراین با رئیس  جمهور غنی خبر داده است.

در این تماس تلفنی طرفین در مورد مذاکرات بین‌الافغانی گفتگوی نموده اند. گفته شده است که رابرت اوبراین،  مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا بر آغاز هرچه زودتر مذاکرات بین‌الافغانی تاکید کرده‌است.

در این گفتگوی تلفنی مشاور امنیت ملی آمریکا برای آغاز گفتگوهای داخلی صلح بدون تأخیر تأکید نموده است.

رابرت اوبراین در ادامه گفته که حمایت ایالات متحده از یک حاکمیت دموکراتیک و یکپارچه افغانستان که دیگر پایگاه تروریزم نباشد، ادامه خواهد داشت.

مشاور امنیت ملی امریکا به تعهد این کشور در مورد باقی ماندن کنار نیروهای امنیتی افغانستان تأکید کرده.

نظامیان امریکایی براساس توافق‌نامه صلح دوحه، در حال خروج تدریجی از افغانستان هستند. قرار است تعداد این نیروها تا ماه نوامبر به 4 هزار نفر کاهش یابد.

طبق توافق‌‌نامه امریکا و طالبان با خروج نیروهای خارجی، طالبان وارد مذاکره با حکومت افغانستان خواهند شد. در این توافق، پیش‌شرط آغاز مذاکرات بین‌الافغانی، رهایی 5 هزار زندانی طالب گفته شده‌بود که تاکنون به گونه کامل اجرا نشده‌ و در حال حاضر طالبان نیز حاضر به مذاکرات نیستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر