11:57 20 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

مقامات می گویند که در جلسه فوق العاده قوانین کابینه طرح تعدیل جزء 23 ماده سوم قانون شهرداری ها ارائه شد، که با تایید تعدیل این بخش، فعالیت دست فروشان در جاده ها قانونمند خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر معاون دوم ریاست جمهوری در خبرنامه ای نوشته که جلسه فوق‌العاده کمیته قوانین کابینه طرح‌های پنج سند تقنینی از جمله طرح قانون ترانسپورت جاده و طرح تعدیل ماده سوم قانون شاروالی‌ها را مورد تایید قرار داد.

 طرح تعدیل این ماده قانون شاروالی‌ها به هدف قانون‌مند شدن فعالیت دست‌فروشان و جلوگیری از ازدحام و تراکم در جاده‌ها تهیه و تنظیم شده‌است.

 وزیر عدلیه در این جلسه طرح تعدیل جزء 23 ماده سوم قانون شاروالی‌ها را به اعضای جلسه کمیته قوانین ارایه کرد. این طرح تعدیل قانون به هدف قانونمند شدن فعالیت دست‌فروشان و جلوگیری از ازدحام و تراکم پیشه‌وران در جاده‌ها تهیه و تنظیم شده‌است که پس از بحث مورد تایید کمیته قرار گرفت.

 این در حالیست که در برخی از ولایت های کشور حضور دست فروشان در جاده ها باعث ایجاد ازدحام و مشکلات زیادی برای شهروندان شده است.

 در سال های اخیر برخی از مقامات دولتی از جمله مسئولان شهرداری کابل بارها وعده قانونمند شدن حضور دست فروشان در جاده ها را داده بودند، اما این موضوع هیچ گاه عملی نشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر